Nie mam ochoty na seks, czy ze mną wszystko w porządku?

Słyszy wielu mężczyzn od swoich partnerek.

Potrzeby seksualne dla jednych są na pierwszym miejscu, inni zaś mogą bez tego żyć i dobrze im z tym.Dlaczego tak się dzieje?

Otóż przyczyn jest bardzo wiele.

Sa to nie tylko czynniki psychologiczne, jak znudzenie partnerem, rutyna, brak fantazji w łóżku ale również czynniki fizyczne;

  •  zmęczenie spowodowane np. choroba (chociażby Hashimoto),a co za tym idzie zaburzenia hormonalne,spadek libido itd.Jeżeli od dłuższego czasu towarzyszy Ci spadek libido,zmęczenie warto zbadać poziom TSH.
  • mogą to być również infekcje intymne np.grzybica.Warto regularnie odwiedzać ginekologa a w razie choroby stosować się do zaleceń lekarza.Oczywiscie seks w przypadku infekcji intymnych jest zabroniony.Moze wyrządzić więcej szkody, nie tylko nam ale również partnerowi.
  • dodatkowym czynnikiem może być również, brak wiedzy  na temat zainteresowań partnera.Brak otwartej rozmowy pomiędzy partnerami , co komu sprawia przyjemność.A jeśli taką wiedzę posiadamy, brak chęci dostarczenia przyjemności partnerowi.Takie egoistyczne podejście zawsze prowadzi do rozpadu.

Dlatego też seksu nie powinniśmy traktować mechaniczne.Musi być bo tego chce itd…Prawdziwy seks to uczucie kochających się nawzajem ludzi.

Zastanówcie się więc co może być przyczyna waszego spadku libido.Rozmawiajcie ze sobą, badajcie sie.W momencie kiedy czujecie, że nie ma już dla was szans i najzwyczajniej uczucie wygasło,rozstanie się.

Ten wpis został stworzony w naszym świetnym, łatwym do używania formularzu przesyłania wpisów. Stwórz swój wpis!

Problem z zajściem w ciąże. O tym mogłaś nie wiedzieć…